Bu site Webustam Exclusive E-Ticaret Teması kullanılarak oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için 0212 852 81 33 arayabilirsiniz...

İhracatçı, uluslararası e-ticaretteki hızlı değişimi dikkate almalı

Yazan admin 09/02/2017 0 Yorumlar

'Doğru girişimci ruhuyla hareket edilirse her zaman fırsat vardır...” Bu sözler, Türkiye’den dünyanın dört bir yanına giden ihracat numunelerini taşımaları nedeniyle hepimizden önce ihracatın nabzını tutma şansına sahip DHL Express Türkiye’nin CEO’su Markus Reckling’e ait. Reckling, bunu kendi 2015 deneyimi ile örnekliyor... “Zor yıl” olarak nitelendirdiği 2015’te çift haneli büyüme rakamlarına doğru stratejilerle ulaştıklarını söylüyor Reckling, ve “Bardağın sadece boş tarafını değil, yarısının dolu yarısının boş olduğunu görürsen başarı olursun” tespitini yapıyor. 

DHL Express Türkiye, 2015 yılında tam 4.5 milyon gönderi taşıdı. Bu gönderiler arasında en yüksek payı tekstil numuneleri oluşturdu. Bunu sırasıyla yüksek teknoloji ve otomotiv sektörüne ait ürünler takip etti. Genel içinde tutarı henüz yüzde 6’larda kalsa da e-ticarette ise sıçrama yaşandı. e-ticaret ürünlerinin taşımasında yüzde 60’lık artış yaşandı.

Loading...
Loading...
Loading...

E-Ticaret Sistemleri